תכנון פרישה

אם אתם נמצאים בשלהי הקריירה שלכם וכבר מתחילים להתכונן לפנסיה, אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לחשוב עליהם הוא תכנון פרישה. במסגרת תהליך זה, אנחנו למעשה עוזרים לכם להוציא את המיטב מהחסכונות שצברתם לאורך השנים – כדי שכל העבודה הקשה באמת תהיה משתלמת.

בעמוד שלפניכם אנחנו הולכים להסביר את כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שקובעים פגישת תכנון: איך בונים אסטרטגיה פנסיונית, מה הם הנתונים שלוקחים בחשבון, ולמה כל כך חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע בכל צעד בתהליך.

תכנון פרישה – מה זה אומר?

תכנון פרישה הוא תהליך אשר מתקיים טרם היציאה לפנסיה. במסגרת תהליך זה, אנחנו מבצעים מיפוי צרכים מדוייק עבור הפורש ועבור משק הבית אשר בראשו הוא עומד.

לאחר מכן, אנחנו ממפים את כל הנתונים החשובים: סכומי החסכונות, מסלולי פרישה אופציונליים, חסכונות, ועוד. בנוסף, נדבר על מכשירי השקעה ונושאים חשובים נוספים.

על בסיס מיפוי זה, נוכל לבצע תכנון מדוייק של תקופת הפנסיה לעשרים או שלושים השנים הקרובות, ולוודא שהסכומים אשר חסכתם בעמל רב יוכלו לשרת אתכם בצורה הטובה ביותר ולאורך זמן רב.

תכנון פרישה

מי צריך לבצע תהליך תכנון פרישה?

תהליך תכנון פרישה הוא חשוב עבר כל מי שנמצא בשנים שלפני היציאה לפנסיה – על אחת כמה וכמה אם קיימים מצבים מיוחדים, כמו לדוגמה החלפת מספר רב של עבודות לאורך השנים.

בנוסף, אם יש משק בית של מספר אנשים אשר מתבססים על ההכנסה שלכם, או שאתם פשוט רוצים להעניק סיוע כלכלי לילדים ולנכדים, חשוב שתדעו לנצל את הסכומים העומדים לרשותכם בצורה מיטבית.

ההבדל בין תכנון פרישה לבין תכנון פנסיוני

יכול להיות ששמעתם את שני המושגים האלה בהקשרים דומים. שני הדברים חשובים מאוד, ואין להמעיט בערכם.

עם זאת, יש לשים לב שכאשר מדברים על תכנון פנסיוני לרוב מתכוונים לתכנון של החיסכון (הגדלת הסכום החודשי ששמים בצד). לכן, תכנון פנסיוני הוא דבר שכדאי וצריך לעשות בכל גיל.

לעומת זאת, תכנון הפרישה עליו אנחנו מדברים הוא תכנון אשר מיועד ספציפית לאנשים העומדים בפני היציאה לפנסיה, והוא עוסק ביצירת אסטרטגיה לניהול החיסכון והשימוש בו אחרי שכבר מפסיקים לעבוד.

מה כולל תהליך התכנון?

  • הבנה של הצרכים שלכם – השלב הראשון הוא להבין מהו גובה הקצבה שאתם צריכים כדי להמשיך ולנהל את משק הבית תוך שמירה על רמת חיים זהה ואף גבוהה יותר מאשר לפני הפרישה.
  • חישוב חסכונות וקביעת רמת סיכון רצויה – תקופת הפנסיה היא עדיין תקופה שבה החסכונות שלכם יהיו מושקעים בנכסים שונים.
  • קביעת אסטרטגיה פנסיונית
  • בחירת מסלול פנסיוני
  • יישום – אנחנו נהיה איתכם בכל רגע, כך שלא רק שתצאו עם תכנית תכנון פרישה מסודרת לעילא ולעילא, אלא גם תדעו בדיוק כיצד ליישם אותה.

החשיבות של ליווי מקצועי בתכנון תקופת הפנסיה

יש סיבה אחת עיקרית שבגללה חובה לקחת ייעוץ מקצועי כשאתם מבצעים את תכנון הפרישה שלכם: מרגע שבחרתם מסלול פנסיוני, אתם "תקועים איתו", ללא כל יכולת לחזור אחורה. אם תבצעו טעות בנושא זה, אתם עלולים להפסיד הרבה מאוד כסף מתוך מה שחסכתם לאורך השנים.

ייצור של הכנסה קבועה

חשוב לזכור שתכנון הפרישה לא מתבצע במתכונת של "זבנג וגמרנו", אלא מחייב זהירות ומחשבה לטווח הארוך. המטרה שלו היא לא להרוויח כסף באופן מיידי, אלא לדאוג לכך שהכסף ימשיך לייצר עוד כסף מבלי לכלות את עצמו. כדי לעשות זאת, חשוב להיעזר בייעוץ מקצועי בכל היבט – החל מניהול הוצאות ועד לחישוב השפעתה של האינפלציה על החסכונות שלנו.

לבחור ב- PI FINANCE

חברת PI FINANCE, אשר בראשה עומדים אבירן שץ ונדב בלסטרה, היא אחת החברות המובילות בתחום של תכנון פרישה.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל שאלה נוספת ולקביעת פגישה.

/ 5.

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
דילוג לתוכן