מוצרים פנסיונים

אנחנו שומעים בכל מקום את הביטוי "מוצרים פנסיוניים", אך לא תמיד יודעים בדיוק מה הוא כולל. מושגים כמו קרן פנסיה, קרן השתלמות, קופות גמל וביטוחים, הם מוכרים מאוד – אך לא תמיד ברורים.

במאמר הבא אנחנו הולכים לענות על כמה שאלות נפוצות בנושא, כדי שאתם תוכלו לעשות את הבחירות הנכונות ביותר עבורכם.

מה הם מוצרים פנסיוניים?

מוצרים פנסיוניים הם למעשה מגוון סוגים של מכשירים פיננסיים, אשר מיועדים לעזור לנו לחסוך לתקופת הפנסיה. למרות שכל אדם בישראל מחוייב להפריש מהמשכורת לקרן הפנסיה, רובנו רוצים לקיים חיסכון נוסף על מנת להבטיח שאיכות החיים שלנו לא תרד אחרי הפרישה, ואולי אף תעלה.

מי זקוק למוצרים פנסיוניים?

כל אחד זקוק למוצרים פנסיוניים. המצב במדינת ישראל של היום מחייב אותנו לדאוג לעצמנו, אם אנחנו לא רוצים להיות נטל על הילדים והנכדים. מחשבה מקדימה על תקופת הפנסיה יכולה להיות ההבדל בין איכות חיים גבוהה לנמוכה. 

חשוב לציין כי בעלי עסק עצמאי צריכים להיות מודעים לכך במיוחד, שכן הם לא מקבלים קרן פנסיה "אוטומטית" מהמעסיק. בעלי עסק עצמאי צריכים לדאוג בעצמם, באופן אקטיבי, לחסכון פנסיוני. 

מתי כדאי להתחיל להשקיע בפנסיה?

השקעה בפנסיה צריכה להתחיל כמה שיותר מוקדם – עם הכניסה הראשונית לשוק העבודה בשנות העשרים לחיים. השקעה חודשית מתונה היא לא מכבידה ומעיקה, ומן הצד השני – מעניקה ביטחון כלכלי גדול. לכן, אין גיל מוקדם מידי בכדי לחשוב על הפנסיה שלכם.

מוצרים פנסיונים

אילו מוצרים פנסיוניים זמינים בשוק?

בשוק הישראלי יש הרבה מאוד מוצרים פנסיוניים, אשר לכל אחד מהם יתרונות אחרים. לרוב, רוכשי המוצרים הפנסיוניים ייהנו מפטור ממס על ההשקעה, ומספר הטבות נוספות אחרות. 

על מנת לבחור את המוצר הפנסיוני המתאים לכם, יש לשקול את היתרונות של המוצרים השונים, ולהשוות אותם לצרכים האישיים ולציפיות שלכם.

דוגמאות למוצרים פנסיוניים

קיימים מספר מוצרים פנסיוניים נפוצים בשוק. הנה כמה דוגמאות שאתם כנראה מכירים.

  • קרן פנסיה לשכירים או לעצמאים
  • ביטוח מנהלים 
  • קופת גמל
  • קרן השתלמות
  • ועוד

איך לתכנן את תקופת הפנסיה בצורה הטובה ביותר?

יש מספר דרכים לעשות זאת. לרוב, תכנון מצויין של תקופת הפנסיה מתחיל במיפוי הצרכים והציפיות, וממשיך בבחירת המוצרים הפנסיוניים הנכונים עבורכם באופן אישי, על פי סגנון החיים והיכולת. ניתן ורצוי לעשות זאת בליווי של יועץ פנסיוני מקצועי ובעל היכרות עם עולם הפנסיות.

מה הקשר בין מוצרים פנסיוניים למוצרי ביטוח?

רכישה של מוצרי ביטוח נוסף על מוצרים פנסיונים יכולה להוות חיסכון משמעותי, זאת מכיוון שבגיל הפנסיה נוטות להופיע בעיות בריאותיות שונות. לכן, ביטוח בריאות וביטוח סיעודי יכולים לוודא שהכסף שלכם ימלא את התפקיד אשר ייעדתם לו – שמירה על איכות חיים גבוהה, סיוע לילדים וכיוצא בזה. 

תכנון עזבון – לדאוג לעתיד של הילדים

חלק מן התכנון הפנסיוני כולל כמובן סיוע לילדים או לקרובי משפחה אחרים והשארת ירושה. ליווי של יועץ מוסמך ומקצועי יכול להבטיח שתהיה לכם את היכולת לעזור לילדים, לבן הזוג ולמי שאתם אוהבים. 

מוצרים פנסיוניים – לבחור עם פאי פיננסים

אנחנו בפאי פיננסים נשמח להעניק לכם את השירות הטוב ביותר בכל מה שקשור לתכנון, תחזוק ויצירת החיסכון הפנסיוני שלכם – החל מבניית אסטרטגיה ועד לרכישת המוצרים הספציפיים. אנחנו מזמינים אתכם להגיע אלינו לשיחת היכרות וייעוץ. לקביעת שיחה, ניתן לפנות אלינו בכל אמצעי התקשורת.

/ 5.

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
דילוג לתוכן